eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Ostatní

Nabíjecí stanice pro elektromobily získávají na popularitě díky dostupnosti

Elektromobilita se v různých oblastech světa dostává stále více a více do popředí. Zatím co v České republice je poměr elektromobilů proti klasickým vozům stále ještě poměrně dost malý, tak v mnohých jiných zemích už začínají elektromobily převládat iniciativu.

Jedním z důvodů toho, proč se najednou začal tento trend šířit mnohem efektivněji a rychleji, jsou samotné nabíjecí stanice pro elektromobily. V případě stanic je totiž jejich dostupnost mnohem lepší, než tomu bylo kdykoliv dřív.

Velké vodítko pro moderní firmy

Pokud vlastníte společnost, která potřebuje být mobilní kolem svého působiště, tak pro vás elektromobily mohou dávat ještě mnohem větší smysl, než je tomu u celé řady dalších uživatelů. A to už jenom z toho důvodu, že moderní nabíjecí stanice pro firmy dokáží víceméně za jedinou noc připravit vůz na celý den ježdění. Pokud tak nevyžadujete od vozů souvislé dlouhé trasy, tak se může ukázat elektromobilita dokonce jako silný ekonomický nástroj.

Možnost zajezdit si téměř zdarma

Další výhodou, se kterou rozhodně můžete počítat v případě, kdy se rozhodnete inklinovat k elektromobilitě, je samotná možnost jezdit téměř zadarmo. Docílit se toho dá hlavně domácími a firemními fotovoltaickými elektrárnami, které po většinu roku mají dostatečný výkon pro nabíjení vozů v potřebné dojezdové vzdálenosti. Proto se tak nabíjecí stanice pro elektromobily stávají také součástí moderních domácností, které využívají plného potenciálu elektromobility.

Cenově dostupné řešení

To, že vlastníte elektromobil, vás automaticky nemusí odkazovat na potřebu vlastní stanice. Pro spoustu lidí jsou k dispozici nabíjecí stanice pro elektromobily na veřejném prostoru, které jsou rozhodně cenově dostupné řešení minimálně do začátků. Už ale jenom samotná pořizovací cena a poměrně levná instalace technologií nabíjecí stanice jsou důvodem k tomu, abyste si časem mohli zajistit svoji vlastní. Dvojnásob to pak platí, pokud dokonce máte možnost propojit vaši stanici s dalšími technologiemi, jako je kupříkladu fotovoltaická domácí elektrárna.