Ostatnie aktualizacje Symfony 1.0.22, 1.2.11, 1.3.2, 1.4.2

W ciągu ostatniego miesiąca zespół developerów Symfony wydał nowe wersje aż czterech stabilnych linii (1.0, 1.2, 1.3, 1.4). Wydane wersje zasługują na osobny komentarz.

Wersja 1.0.22 jest ostatnią aktualizacją wcześniejszej wersji LTS (ang. Long Term Support), która była utrzymywana 3 lata. Skrótowe podsumowanie tego okresu można przeczytać na blogu Symfony. Ponieważ pracują z tą wersją przeszło 2 lata to wiem jak trudna jest aktualizacja projektu do nowszej wersji. Dlatego przewiduję, że ta wersja może doczekać się nieoficjalnych aktualizacji zwłaszcza, że posiada duży błąd w Propelu oraz parę innych niedogodności. Za tą wersję należą się duże podziękowania zespołowi developerów. Ponieważ była ona bardzo dobrze dopracowana, miała porządne wsparcie techniczne oraz dokumentację. Na bazie tej została zbudowana niezliczona ilość projektów oraz spora ilość pluginów.

Wersja 1.2.11 jest natomiast ostatnią aktualizacją linii 1.2, która była wersją przejściową. Najważniejszą poprawką w tej wersji jak i w wersjach 1.3.2 i 1.4.2 jest zapobiegnięcie atakom typu Cross-site Scripting. O ostatnim wydaniu można przeczytać na blogu symfony  tak samo jak o zaprzestaniu wspierania dla tej wersji.

Wersjach 1.3.2 oraz 1.4.2 poza wspomnianym powyżej błędem zostało domyślnie wyłączone logowanie błędów. Oficjalną notatkę na stronie symfony można znaleźć pod tym adresem.

 

Autor: Tomasz Rutkowski
Data publikacji: 2010-02-20 10:40

Opublikuj na: Facebook Twitter Wykop