eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Ostatní

Etikety s laserovým značením – krása a ochrana výrobků

Pravděpodobně každý se setkal s lesklými nálepkami s neuvěřitelně jasným obrázkem nebo malými čárovými kódy na určitých produktech. Takové etikety se nazývají „laserové“, protože pro jejich výrobu se používá speciální fólie, na kterou se laserovým fixem nanášejí kresby, logo a další informace.

Laserová aplikace informací poskytuje dokonalý kontrast a čistotu nejmenších detailů, což zaručuje rychlé čtení a detekci padělků. Tato metoda aplikace je považována za ekologickou, moderní a ekonomickou, protože nevyžaduje barvicí pigmenty s halogeny. Všechna data jsou vypálena laserem na povrch fólie.

Hlavní výhodou takových etiket je, že obrázek nelze zfalšovat, opravit nebo vymazat.

Textura se skládá ze čtyř vrstev. Značkovací fólie a povrchová vrstva etikety jsou vyrobeny z akrylátu, pevně připájeny a lakovány. Jsou vysoce otěruvzdorné a pokud by někdo etiketu úmyslně poškodil nebo odlepil, obrázek by se zničil.

Oblasti použití etiket s laserovým značením

Etikety s laserovým obrázkem se používají poměrně často, kvůli stejně dlouhému seznamu výhod. Pokud zobecníte podle oblastí použití, můžete získat přibližně následující seznam:

  • elektronika: záruční plomby gadgetů, elektrických zařízení, zařízení atd. techniky;
  • konstrukce strojů a letadel: označení sestav a náhradních dílů sériovým číslem;
  • maloobchod a velkoobchod: aplikace čárových kódů na výrobky;
  • výroba: inventarizace a značení zboží v každé fázi výroby;
  • léčiva: označování ampulí atd. léky, lékařské vybavení;
  • vědecky náročné podniky: označení experimentálních vzorků atd.

Laserové etikety se také používají k ochraně výrobků před paděláním pomocí mikrofontů, jedinečných obrazových detailů. Spolehlivost takových nálepek je také zdůrazněna nemožností odlepit štítek od povrchu předmětu beze stopy.

Pokud mluvíme přímo o výhodách laserových etiket, pak jsou to mimořádný barevný kontrast a jasné detaily nákresů a nápisů jakékoli složitosti, spolehlivá ochrana zboží proti padělání, bez nutnosti nátěrů a také rozmanitost barev. Také při značení laserem můžete snadno ovládat tloušťku čar, určit úhly a hloubku kresby.

Obecně jsou laserové etikety určeny k propagaci značky. Laserová zařízení mohou aplikovat loga, slogany, malá sériová čísla, produktová data, výkresy a mnoho dalšího. Takové nálepky nejen ochrání identitu produktu a poskytnou kupujícím všechny potřebné informace, ale také zdůrazní jeho jedinečný styl a vypráví o skvělých výhodách produktu.