eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Novinky Ostatní Technika Zajimavosti

Muž vytvořil unikátní kráčející kolo

V dnešním videu vám chci ukázat symbiózu kola a chodícího robotického tvora Strandbeest! „Kráčící kolo“ Q NENÍ tříkolka, na které chodíte, abyste ji rozpohybovali. Je to kolo, které doslova chodí, i když jen po zadním kole.

U pěšího kola je zadní kolo nahrazeno kovovým skeletem se čtyřmi nohami poháněnými pedály. vývoj této konstrukce, která je vyrobena z více než 400 ručně vyrobených komponentů, trval sedm měsíců, přičemž samotná montáž prutů zabrala celé tři dny.

Strandbeest, pro ty neznalé, je název sbírky zařízení, kterou postavil nizozemský umělec Theo Jensen; každý z mechanických tvorů Strandbeest napodobuje pohyby biologických organismů svými kostmi z PVC a využívá k pohybu sílu větru.

Pro každého, kdo má geniální budovatelské IQ a kdo je tak inspirován pěším kolem, že si chce postavit něco podobného, ​​dovolte nám, abychom vás nasměrovali směrem k verzi modelu The Q jednoho ze Strandbeestových tvorů. Neberte toto kolo jako způsob dopravy, protože vás z bodu A do bodu B nedopraví rekordní rychlostí, ale rozhodně to vypadá jako dílo geniálního inženýrství.