eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Auta & motorky Novinky Ostatní Technika

Vůz Engler Desat V10 má úžasných 1100 koní

Trochu víc tohoto super auta/čtyřkolky? Engler Desat Superquad má motor Audi R8 V10 a lze jej vyladit až na 1100 HP, což je trochu šílené. 0-100 za 2,5 s a maximální rychlost 350 km/h. Ve spojení se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, možná tou z R8, dokáže V10 poslat 2425 lb. SuperQuad na 60 za 2,5 sekundy a na maximální rychlost 217 mph, za předpokladu, že jezdec vydrží.

Pokud peníze nejsou problém, je to docela cool hračka. Superquad je průkopnický stroj, který byl jedinečně navržen a zkonstruován bez kompromisů v oblasti výkonu a dynamiky. Umístěním jezdce do středu vozidla nabízí Desat taktiku a vnitřní zapojení superbiku se syrovou rychlostí a dramatem hypercaru. Podívejte se na video od SOL – Supercars of London :

Victor Engler založil svou společnost s vizí vyrábět auta snů, která jsou co nejrychlejší a vysokooktanová. Použití hnacího ústrojí Audi pro super čtyřkolku odstartovalo odyseu, která vyústila v Desat. Motivací za vytvořením čtyřkolky V10 Desat byla touha Victora Englera stavět auta snů, extrémně rychlá a výkonná vozidla.

Použití hnacího ústrojí Audi v supervýkonné čtyřkolce odstartovalo cestu, která vyvrcholila vývojem Desatu. Jeho super lehký podvozek, o něco větší než u motocyklu, zaručuje výjimečné zrychlení v přímém směru. S poměrem hmotnosti k výkonu jeden ku kilogramu ku koňské síle je toto vozidlo strojem, který je třeba brát vážně. Zrychlení na 100 km/h za pouhé dvě a půl sekundy.