eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Auta & motorky Novinky Ostatní Technika Zajimavosti

Youtuber přeměnil starý traktor na terénní tank

Youtuber Colin Furze přeměňuje zemědělský traktor na plně funkční, terénní a ocelově oděné obrněné vozidlo zvané Rhino tank. V tomto videu vynálezce Colin Furze, který vynalézá a upravuje vozidla, testuje svůj terénní obrněný tank.

Bizarní obojživelné čtyřkolové vozidlo zvané Rhino bylo navrženo řecko-americkým vynálezcem Eliem Aghnidesem, kterým se inspiroval Colin Furze, tento čtyřkolový pětitónový hnací stroj byl navržen k hlídkování a obraně rozlehlých otevřených prostorů Aljašky a Kanada, aniž by podlehla impozantnímu a rozmanitému terénu v regionu. Aby Furze realizoval svůj redesign z roku 2023, začal s hydraulickou sklápěčkou, kterou svlékl a znovu obložil plechovou karoserií podobnou Cybertrucku.

Nápravy byly nakloněny o 15° a masivní půlkruhová kola byla namontována na místě. Kola se vyznačovala podélnými hřebeny, které by sloužily jako další přilnavost, spolu s pryžovými běhouny na ráfku, které jim pomohly skutečně snadno přilnout k vozovce a asfaltu. Zatímco Rhino Tank vypadá jako absolutní bestie, jeho jedinečný design se v náročných podmínkách vzdává. jako sjíždění močálu.

Nejvýraznějším rysem tanku Rhino Tank zůstávají jeho jedinečně polokulovitá kola, která jsou navržena tak, aby pomáhala tanku dodávat trakci i na nerovném povrchu nebo když je tank v mírném náklonu, zejména v blátě. Při sledování videa od Colina Furze se zdá, že Furze je úspěšný při cestě do mělké vody. Jeho tank Rhino se stále může pohybovat a cákat vodu po celém místěFurze pohání svůj terénní obrněný tank Rhino do vody.