eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Novinky Ostatní Technika Zajimavosti

Zjistěte, jak funguje rubikova kostka

Rychlostní kostka je speciální druh Rubikovy kostky, který je určen k rychlému vyřešení. Děkujeme Speed ​​Cube Shop za sponzorování videa! Speedcubing je název pro řešení zamotaných hádanek co nejrychleji.

Většina speedcuberů začíná tím, že se naučí, jak vyřešit hádanku pomocí nejjednodušší možné metody a vyžaduje co nejméně algoritmů k zapamatování. Algoritmy jsou sekvence tahů, které se používají v různých scénářích v závislosti na stavu vaší hádanky. Řešení hádanky bez načasování jim umožňuje naučit se vzory v hádance a zvyknout si na její otáčení.

Po mnoha cvičeních se stanou velmi dobrými se začátečnickou metodou, ale možná budou chtít začít měřit sami sebe a zlepšovat se. Zde začínají hrát algoritmy větší roli. Pokročilejší metody vyžadují více algoritmů k zapamatování, protože existuje méně kroků a každý algoritmus vás přivede mnohem blíže k vyřešenému stavu. Cílem je udělat co nejmenší počet pohybů při zachování dobré rychlosti otáčení.

Jak kostka postupuje těmito úrovněmi, naučí se fígle – techniky, jak kostkou otočit rychleji použitím více prstů než jen ukazováčkem nebo otáčením zápěstí. Tyto triky jim umožní otáčet se rychleji a efektivněji.