eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Bydlení Novinky Ostatní

Fascinující prototyp malého modulárního domu LG Smart Cottage

Společnost LG Electronics odhalila koncept „LG Smart Cottages (předběžný název)“, nového rezidenčního prostoru, který poskytuje odlišnou zákaznickou zkušenost díky sbližování prostoru, domácích spotřebičů a služeb. LG Smart Cottage je malý modulární dům ve formě druhého dům, ve kterém jsou použity pokročilé energetické a klimatizační technologie společnosti LG Electronics a diferencované prémiové domácí spotřebiče.

Vyrábí se metodou prefabrikace (zkratka pro prefabrikaci), při níž jsou konstrukce prefabrikovány a instalovány na místě. Tentokrát odhalený prototyp chytré chaty je duplexní studiová konstrukce a měří 31,4 m2 (přibližně 9,5 pyeong). Obývací pokoj a kuchyň jsou v jednom prostoru a toaleta a toaleta jsou samostatné. Druhé patro je ložnice.

Na střeše je instalován solární panel o výkonu 4 kilowattů (kW), který generuje část energie spotřebované samotným domem. Chytrá chata je prostor, který naplňuje vizi ESG společnosti LG Electronics „Lepší život pro všechny“ pro lidi a Zemi. Uvnitř je vybavena prémiovými domácími spotřebiči vybavenými různými technologiemi, které zvyšují energetickou účinnost, jako je Objet Collection Wash Tower Compact, myčka nádobí, indukční elektrický sporák a čistička vody.

Kromě toho společnost LG Electronics výrazně snížila spotřebu energie instalací Therma V Monobloc, systému chlazení a vytápění s tepelným čerpadlem, který je na evropském trhu oblíbený pro svou vysokou energetickou účinnost při použití pro klimatizaci a vytápění, v chytrých chatách.

Společnost LG Electronics očekává, že zákazníci, kteří využívají chytré chaty, budou moci praktikovat hodnoty ESG a zároveň přidat do života volný čas tím, že si pohodlně připraví druhý dům na předměstí města nebo na venkově místo svého bydliště.

Obrázky: live.lge.co.kr/lg-smart-cottage/