eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Ostatní

Nejdůležitější parametry, podle kterých byste měli vybírat regálové systémy

Regálové systémy nám dávají možnost bez jakýchkoliv komplikací velice přehledně skladovat ohromné množství různého materiálu a výrobků. Jsou tak základem pro jakékoliv sklady, průmyslové komplexy nebo dokonce samotné prodejny a knihovny.

V nabídce přitom máme od profesionálních distributorů ohromné množství různých regálových systémů, které mohou být specifické pro daný typ věcí k uložení. A mimo toho všeho je důležité vybírat i podle základních parametrů, které takové regálové systémy mají.

Minimální rozměry regálového systému

Některé systémy jsou specifické tím, že nemusí být sestaveny pouze jedním jediným způsobem. Typickým příkladem jsou třeba policové regály, které mohou být rozděleny do různé hustoty polic podle vašich potřeb. Minimální rozměry, které regálové systémy uvádějí, jsou ale takové, které vždy značí základní kostru. Jinak řečeno, i přes celou řadu možností, jak takový systém složit, jsou tyto rozměry vždycky minimálním požadovaných prostorem. Mohou tak sloužit jako vodítko k tomu, jak velké regály se mohou do daného prostoru doopravdy vejít.

Maximální nosnost regálu

Maximální nosnost je potom dalším parametrem, který většina lidí pochopitelně kontroluje jako ten úplně první. Nosnost přitom můžeme rozdělit do několika různých kategorií. Typicky se uvádí maximální nosnost, což je součet všech dílčích nosností, které nám daný regálový systém může nabídnout. Druhým parametrem jsou potom nosnosti jeho částí. Typicky se uvádí tento údaje hlavně pro policové regály, kde bývá nosnost jediné police tím nejdůležitějších parametrem vůbec.

Přizpůsobení pro konkrétní typy předmětů

Pokud chceme skladovat ty vůbec nejběžnější možné věci, tak pro nás mohou být dostatečné klasické regálové systémy jako jsou právě již zmíněné policové regály. Jenže se mohou ukázat takové typy materiálu, na který regálový systém nemusí standardně stačit. Příkladem jsou extrémně dlouhé předměty, nebo takové, které jsou vždy již z podmínky dováženy na paletách. V takovém případě bude ve výběru hrát roli i typ konstrukce regálu pro konkrétní využití.