eTechnika

Technologický magazín s novinkami a zajímavostmi

Letadla Novinky Ostatní Technika Zajimavosti

Společnost Joby uvedla svůj první sériový prototyp letadla

Uvedení našeho prvního sériového prototypu letadla do provozu je vyvrcholením let investic do našich procesů a technologií, což znamená významný krok na naší cestě k dosažení certifikace FAA a výroby ve velkém.

Naše letadlo, poháněné šesti elektromotory, startuje a přistává vertikálně, což nám dává flexibilitu sloužit téměř jakékoli komunitě. Letět s námi vám může připadat spíše jako nasedání do SUV než nastupování do letadla.

Jeho letoun S4 je pětimístný krasavec, který může vzlétat a přistávat vertikálně. Poté přejde do efektivního cestovního letu nakloněním všech svých podpěr dopředu a může letět více než 240 km rychlostí přes 322 km/h.

S více než 1000 zkušebními lety dokončenými za posledních 10 let bylo naše letadlo navrženo tak, aby splňovalo nekompromisní bezpečnostní standardy stanovené FAA a dalšími globálními leteckými regulátory. Nyní jsme zapojeni do víceletého testovacího programu s FAA, abychom certifikovali naše vozidlo pro komerční provoz.

 

Očekává se, že letadlo se stane vůbec prvním letadlem eVTOL, které bude dodáno zákazníkovi, když se v roce 2024 přesune na Edwards Air Force Base, které bude provozovat Joby v rámci smlouvy Agility Prime společnosti s americkým letectvem v hodnotě až 131 milionů USD.